O mně

Eduard Hulicius stručně

  • Narodil jsem se 28.10. 1980 v Praze

  • Do školy chodil na Podbělohorskou, Pod Marjánku a na První obnovené reálné gymnázium - PORG

  • Studoval jsem historii a politologii na FF UK, americká studia na FSV UK a vystudoval evropská studia na FSV UK a mezinárodní politiky na institutu CERIS v Bruselu

  • Od roku 2003 pracuji v Bruselu. Do roku 2014 v Evropském parlamentu a nyní v Evropské komisi, v kabinetu české komisařky Věry Jourové

  • Napsal jsem historii Belgie a Lucemburska pro nakladatelství Libri

  • V roce 2009 jsem se oženil s Kateřinou

  • V roce 2011 jsem si odskočil do Prahy pracovat v Ústavu pro studium totalitních režimů

  • A v Bruselu, kam jsem se vrátil, se nám narodili synové Eduard Albert a Erik Herbert

  • V roce 2014 jsem kandidoval do Evropského parlamentu a nyní to zkouším zase 


Eduard Hulicius obsáhleji


Narodil jsem se 28.10. 1980 v Praze, v rodině fyzika a dámské krejčové. Mám starší sestru a od mala jsem pražským patriotem. Sportu jsem se příliš nevěnoval – od narození mám slabý zrak. Raději jsem si od čtyř let četl. Všechno, na co jsem přišel.

Do škol jsem chodil na Podbělohorskou, Pod Marjánku a na Štefflův PORG, který mne zformoval v letech 1992-2000 asi nejvíce ze všeho. Naučil mě rychle myslet, pilně a stále studovat a mít co nejširší rozhled i co nejpevnější kamarády.

Láskou mého vnitřního života je historie, kterou jsem nějakou dobu studoval na FF UK. Nakonec jsem získal magisterské tituly v oboru evropských studií na FSV UK a mezinárodní politiky na institutu CERIS v Bruselu – se specializací na boj proti terorismu. Mluvím anglicky, německy, francouzsky a ovládám základy nizozemštiny.

V roce 2000 jsem prošel vnitřní konverzí a o Velikonocích 2002 jsem se stal členem římskokatolické církve.

Od roku 2001 jsem si přál jednou pracovat v institucích Evropské unie – a od června roku 2003 jsem opravdu v Bruselu. Nejdříve v Evropském parlamentu, v sekretariátu poslaneckého klubu Evropské lidové strany, od roku 2011 v kanceláři Zuzany Roithové. V roce 2014 jsem krátce jsem pracoval pro Michaelu Šojdrovou a od listopadu tohoto roku jsem členem kabinetu české komisařky Evropské unie paní Věry Jourové. Zde mám odpovědnost za vztahy s Evropským parlamentem, ale také za spotřebitelskou politiku - koordinuji vztahy mezi mojí komisařkou a ředitelstvím pro spotřebitele, pomáhám připravovat a prosazovat legislativu, koordinuji také přípravu pozic v řadě dalších oblastí - zemědělské politice, vnitřním trhu, průmyslové politice, nebo i oblasti rybářské politiky EU.

Na začátku pobytu v Belgii jsem napsal pro nakladatelství Libri historie její a Lucemburska.

Rovněž v Belgii jsem v roce 2007 potkal lásku mého života a v roce 2009 jsem se s Kateřinou i oženil. V roce 2011 se nám narodil Eduard Albert a v roce 2015 Erik Herbert.

V roce 2011 jsem si odskočil do Prahy pracovat několik měsíců v Ústavu pro studium totalitních režimů jako tiskový mluvčí.

V roce 2012 jsem se stal členem KDU-ČSL a v roce 2014 za ní kandidoval na 4. místě do Evropského parlamentu. Dostal jsem velmi milých 4 926 preferenčních hlasů a pomohl tak straně k zisku třetího mandátu, sám jsem zůstal před branami. Nyní to zkouším znovu, z odvážného 9. místa kandidátky 39!

A takto vypadám ve videu

Tvorba INTERNETOvých stránek